Trybunalska 17/25 Poznań

XII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich

XII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich odbył się 12 czerwca 2012 roku. Do rywalizacji o miano Mistrza Ortografii zaprosiliśmy po trzech przedstawicieli z następujących szkół: SSP nr 1, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 58, SP nr 88, SP nr 90. Reprezentanci wyżej wymienionych szkół zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

Do ortograficznych zmagań przystąpiło osiemnastu uczestników:
– Agnieszka Dziadek, Natalia Marciniak, Maria Misan SSP nr 1,
– Michał Matczak, Jakub Perkowski SP nr 4,
– Julia Gumińska, Joanna Kończal, Dagmara Stańczyk SP nr 7,
– Konrad Kaniecki, Julia Spaczyńska SP nr 58,
– Weronika Dolata, Diana Marzec, Aleksandra Tylkowska SP nr 88,
– Julia Domino, Marcin Łukomski SP nr 90,
– Jakub Hoffa, Anna Korpal, Tomasz Kulczyński SP nr 74.

Pierwsza część konkursu polegała na uzupełnieniu luk i uzasadnieniu pisowni podanych wyrazów:
zasuwka, groch, chrzan, jaskółka, potężny, harcerz, łóżko, kierunek, sierżant, schron

Następnie uczestnikom został podyktowany następujący tekst:
EURO 2012
W niedzielę w naszym mieście odbył się mecz piłki nożnej. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej spotkały się drużyny z Irlandii i Chorwacji. Już trzy godziny przed rozpoczęciem kibice hałasowali, dopingując swoje zespoły, wymachując chorągwiami i szalikami. Przez cały dzień była piękna i słoneczna pogoda. Niestety, pod wieczór zaczął padać rzęsisty deszcz. Nie zważając na pochmurne niebo piłkarze obu zespołów gotowi byli do ciężkiej i długiej walki, by wygrać ten ważny pojedynek. Gdy sędzia rozpoczął mecz, zawodnicy ochoczo ruszyli do boju, a bramkarze dzielnie starali się obronić strzały przeciwnika. Atmosfera na stadionie była wspaniała. Kibice z Irlandii przeżyli szok, gdy ich ulubieńcy przegrali, natomiast Chorwaci szaleli z radości, tańczyli i śpiewali. Następny mecz już w czwartek, trzymamy kciuki, niech wygra najlepszy.

Laureaci tegorocznego konkursu:
I miejsce: Julia Spaczyńska (SSP nr 58)
II miejsce: Michał Matczak (SP nr 4)
III miejsce: Natalia Marciniak (SSP nr 1)

GRATULACJE !

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe, a finaliści puchary. W skład komisji konkursowej weszli: pani mgr Jolanta Czereśniowska, pani Katarzyna Skrzypczak doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej oraz losowo wybrani nauczyciele – opiekunowie dzieci biorących udział w konkursie.

Organizator: Jolanta Czereśniowska