Trybunalska 17/25 Poznań

Od grosika do złotówki

W naszej szkole od 2007 roku realizowany jest ogólnopolski program „Od grosika do złotówki”.  Program skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości. Dotyczy on także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo, umacniają wiarę we własne siły i możliwości. W naszej szkole jest on realizowany jako jeden z elementów doradztwa zawodowego. Obejrzyjcie film promujący projekt. Występują w nim nasi uczniowie.

youtu.be/OaWeeBt4UqE

Jolanta Czereśniowska