Trybunalska 17/25 Poznań

“Marzycielska Poczta” – akcja wysyłania kartek

Drodzy Uczniowie,
w dniach 10-16 grudnia Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się w akcję „Marzycielska Poczta”.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/wszystkie-profile-dzieci/ widnieją profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię i napisać do nich kartkę świąteczną wraz ze słowami wsparcia w walce o zdrowie.

Zaadresowane kartki i listy (koniecznie ze znaczkiem pocztowym!) można wrzucać do skrzynek umiejscowionych w kilku miejscach w szkole, zatytułowanych „Marzycielska Poczta”. Pod koniec akcji zostaną wyjęte ze skrzynek i oficjalnie wrzucone do skrzynki pocztowej Poczty Polskiej.

Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem.

Jak czytamy na stronie:
„Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.”

Zachęcamy do włączenia się w akcję 🙂 Szczegóły na stronie: marzycielskapoczta.pl

Samorząd Uczniowski