Trybunalska 17/25 Poznań

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja zorganizowana przez nauczycieli matematyki oraz uczniów z klasy 5c była wspaniałą okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Wybrani uczniowie z klasy 5c stworzyli Patrole Egzaminacyjne, które podczas przerw, z dużym zaangażowaniem, sprawdzały wiedzę wszystkich chętnych. Zabawa polegała na wybraniu losu z 5 przykładami mnożenia i dzielenia. Osoby, które bezbłędnie udzieliły wszystkich odpowiedzi w określonym czasie, otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i pamiątkową odznakę. Chętnych było wielu, a zdobycie odznaki stało się kwestią priorytetową. Egzamin wyłonił w naszej szkole około 100 Ekspertów TM, zarówno wśród uczniów klas IV – VIII, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Poza tym, w tym szczególnym dniu, na lekcjach matematyki uczniowie poznali historię tabliczki mnożenia, rozwiązywali „tabliczkowe” łamigłówki (labirynty, sudoku, szyfrogramy, kwadraty łacińskie), kolorowali obrazki według kodu – mnożenie i dzielenie, a także brali udział w zabawach „łapki” oraz „stacje zadaniowe”. Wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu i emocji, a hasło „Nauka przez zabawę przynosi najlepsze rezultaty” sprawdziło się w 100 %.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a szkolnym Ekspertom gratulujemy.

Nauczyciele matematyki

« z 2 »