Trybunalska 17/25 Poznań

KONKURS – WIOSENNE PORZĄDKI

Chętni uczniowie z klas 4 – 6 wzięli udział w konkursie na plakat promujący poznańską akcję Wiosenne Porządki pod tytułem: ”TY NIE BYĆ SZUSZWOL ANI TYŻ FLEJA – NIE SPRZĄTA PO SOBIE INO TULEJA”.

Na konkurs zgłoszono ponad 130 prac. Oceniając pracę wzięto pod uwagę oryginalność pomysłu oraz spójność pracy z tematem konkursu. Ważne jest również to, że zwycięska praca zostanie wydana w formie plakatu i będzie promować akcję Wiosennych porządków wśród uczniów poznańskich szkół oraz mieszkańców miasta. Wybrano pracę, która pokazuje na czym powinny polegać wiosenne porządki i jak na co dzień możemy dbać o nasze miasto.

Laureatami konkursu zostało dwoje uczniów z naszej szkoły:

I miejsce Mateusz Irski z klasy 4E

III miejsce Amelia Klósak z klasy 6C

Dodatkowo komisja konkursowa przyznała wyróżnienie dla Marii Mikuła z klasy 6C

Wręczenie nagród poprzedzone było otwarciem wystawy przez Pana Bartosza Gussa, Zastępcę Prezydenta Miasta Poznania w holu na Placu Kolegiackim. Nagrody dla Laureatów oraz osób wyróżnionych do dnia ich wręczenia pozostały tajemnicą. Radość z otrzymanych niespodzianek była dzięki temu jeszcze większa. Nagrodą były między innymi rowery, które zostały przez policjantów od razu oznakowane.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: http://www.poznan.pl/mim/info/news/uczniowie-wiedza-jak-robic-wiosenne-porzadki,130227.html

GRATULUJEMY SUKCESU!

Edyta Utnicka