Trybunalska 17/25 Poznań

CZYTAMY Z KLASĄ – 1b

Klasy pierwsze rozpoczęły zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Od tego roku szkolnego jest to projekt o zasięgu międzynarodowym. To już druga edycja projektu wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączą się w aktywną działalność edukacyjną, a poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, przyczyni się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także sprawi, że uczniowie będą mieli  większe poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.

10 października jest obchodzony DZIEŃ DRZEWA, dlatego na zajęciach w 1b dużo mówiliśmy o drzewach i ich roli w środowisku przyrodniczym oraz w świecie ludzi. Czytaliśmy książkę o drzewach rosnących w Polsce. Była też praca plastyczna i nowa literka „L, l” jak las.

Przed nami wybór i czytanie lektury oraz realizacja zadań projektu.

Izabela Pleban