Trybunalska 17/25 Poznań

Apel z okazji Święta Niepodległości – 2017

11 listopada to dla Polaków dzień szczególny. Tuż po pierwszym listopada, kiedy nasze myśli poświęcamy tym, którzy odeszli, pamięć oddajemy przodkom, dzięki którym żyjemy, rozwijamy się i możemy cieszyć wolną Polską.

Jak co roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości. W piątek, 10. listopada, od rana na korytarzach szkolnych zaroiło się od białych koszul chłopców i pięknych sukienek dziewcząt. Niejedna z nich ozdobiona była pięknym, biało-czerwonym kotylionem. Świąteczny nastrój zapanował w sercach uczniów i nauczycieli.

Od piątej lekcji w świetlicy szkolnej, uczniowie klas 4-7 mogli sprawdzić swoją znajomość pieśni żołnierskich podczas quizu muzycznego, a także zaprezentować umiejętności gry na instrumentach wybranych patriotycznych utworów. Mimo panującej sympatycznej i radosnej atmosfery zawodów, o wadze święta przypomnieli Maja Adaszak i Staś Galubiński, profesjonalnie wprowadzając w klimat zgromadzoną brać uczniowską. Przy obsłudze komputera czuwał niezawodny Mateusz Kopaszewski.

Scenariusz opracowany przez Panią Danutę Wargułę i Mateusza Zachciała sprawdził się doskonale. Klasy wzięły aktywny udział w obchodach narodowego święta, a połączenie muzyki, wiedzy i nowoczesnych technologii wyszło… śpiewająco! Na żadnej z trzech odsłon nie zabrakło również Dyrekcji: Pani Jolanty Czereśniowskiej, Pani Hanny Strzeleckiej i Pana Jana Olebińskiego, którzy podzielili się wrażeniami z uroczystości, pogratulowali wiedzy i zaangażowania oraz pochwalili za odświętny i przybrany kotylionami strój wszystkim uczniom.

Wszystko to udało się dzięki pracy całego zespołu nauczycieli: dziękujemy nauczycielkom i nauczycielom świetlicy za przepiękne dekoracje, za nienaganną współpracę i zrozumienie; nauczycielkom i nauczycielom przedmiotu za życzliwość i opiekę nad uczniami w czasie uroczystości oraz elastyczność w zmianach grafiku; wychowawczyniom  i wychowawcom, za uwrażliwianie uczniów na właściwą postawę i strój, który świadczy o naszym szacunku do historii kraju, w którym żyjemy.

Blanka Kubicka