Trybunalska 17/25 Poznań

Ala Gurdziołek – Nagroda Miasta Poznania I Stopnia

Ala zaczęła trenować triathlon w roku 2017 w Uczniowskim Klubie Sportowym Lusowo i jest zawodniczką tego klubu do dziś. Już w latach ubiegłych odnosiła wiele sukcesów (miejsca na podium – przeważnie pierwsze) biorąc udział w zawodach różnej rangi w jej kategorii wiekowej takich jak zawody biegowe, kolarskie, duathlon, aquathlon, triathlon. W tym roku stanęła na podium w każdych zawodach z cyklu Pucharu Polski w kategorii Młodzik. W Pucharze Polski Polskiego Związku Triathlonu 2023 startując w Rumii, Rzeszowie, Olsztynie, Pniewach, Suszu i Katowicach uplasowała się w klasyfikacji generalnej na miejscu drugim. Jednak największymi osiągnięciami tego sezonu były trzy medale w zawodach ogólnopolskich. Została Mistrzynią Polski w duathlonie w Rumii, Mistrzostwa Polski w aquathlonie w Suszu ukończyła na trzeciej pozycji, a w triathlonie w Katowicach udało się jej wywalczyć Wicemistrzostwo Polski.