Trybunalska 17/25 Poznań

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ABSOLWENTÓW SP 74

„Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.
Mark Twain

I nadszedł ten dzień – zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie naszych wspaniałych absolwentów – ósmoklasistów.

Dnia 18 czerwca 2019 roku zebraliśmy się po raz ostatni w szkolnej świetlicy, aby podsumować ośmioletni pobyt ósmoklasistów w murach Szkoły Podstawowej nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania pocztu sztandarowego reprezentantom klas siódmych. Po przysiędze i wspólnym zaśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Czereśniowska, która pięknymi słowami zwróciła się do całej społeczności szkolnej, dokonując podsumowania ostatnich lat i życząc absolwentom powodzenia oraz wielu sukcesów na dalszym etapie edukacji. W imieniu rodziców słowa refleksji i podziękowania złożyła Pani Bernadetta Pieczyńska.

Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe, bądź bardzo dobre zachowanie wraz z dołączoną książką ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły. Na szczególną uwagę zasługują uczniowie wyróżnieni nagrodą „Copernicus” oraz „Serce na dłoni”.

Absolwentami, którzy otrzymali nagrodę „Copernius” są Jan Wójcik z klasy 8a oraz Krzysztof Janusz i Stanisław Galubiński z klasy 8b. Są to uczniowie, którzy w klasie ósmej otrzymali wzorowe zachowanie oraz średnią ocen min. 5,7. Dodatkowo zdobyli tytuł finalisty lub laureata konkursu wiedzy na szczeblu min. międzyszkolnym.

Kolejną nagrodę „Serce na dłoni” otrzymały uczennice z klas ósmych, które cechuje życzliwość, opiekuńczość, sprawiedliwość, aktywność i wrażliwość. Takie odznaczenia z rąk wychowawców odebrały Zofia Banos i Kinga Staszak z kl. 8a, Marta Paprocka i Aleksandra Zabłocka z kl. 8b oraz Zoja Straszowska z klasy 8c.

Nie zabrakło również części artystycznej, podczas której, w akompaniamencie instrumentów, usłyszeliśmy wiele radosnych, refleksyjnych a zarazem wzruszających utworów.

Następnego dnia absolwenci, rodzice oraz nauczyciele spotkali się ponownie w Domu Żołnierza w Poznaniu, gdzie odbył się Bal Ósmoklasisty. Świętowanie ukończenia pewnego etapu w życiu absolwentów rozpoczął wspólnie zatańczony polonez. Wszyscy wspaniale się bawili, czego dowodem były uśmiechy i radość uczniów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy sukcesów w nowych szkołach, zawsze będziemy trzymać za Was kciuki i kibicować na każdym kroku. Cieszcie się wakacjami i zasłużonym odpoczynkiem!

W imieniu Dyrekcji i Nauczycieli
Mateusz Zachciał

« z 2 »