Trybunalska 17/25 Poznań

Światowy Dzień Żywności w Szkole Podstawowej nr 74

Przez dwa tygodnie klasa 6b przeprowadzała dla kolegów i koleżanek z klas II-VII lekcje pod tytułem: „Co wiesz o swoim jedzeniu?”. Uczniowie dowiadywali się na nich
o tym, że za głód na świecie odpowiedzialne są przede wszystkim niesprawiedliwa dystrybucja, brak dostępu do żywności i niewłaściwa polityka gospodarcza różnych państw.

Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i znacznie podniosły świadomość dzieci i młodzieży. Każdy uczeń wykonał na nich ulotkę, w której zaapelował o niemarnowanie żywności do mieszkańców Poznania.

Zwieńczeniem projektu była akcja (przeprowadzona 16 października, czyli podczas Światowego Dnia Żywności) na terenie Dworca Letniego w Poznaniu. Uczniowie klasy 6b, uzbrojeni w transparenty i ulotki, zachęcali podróżnych do oszczędzania żywności, rozsądnego kupowania i wykorzystywania resztek z lodówki w pysznych zapiekankach. Dzieci przyciągały uwagę hasłem: „W twojej walizce są tylko niezbędne rzeczy – czy o lodówce powiesz to samo?”.

Myślę, że najważniejsze treści na długo zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom projektu. Jeśli edukację zaczynamy od najmłodszych, jest szansa, by ten problem przestał istnieć w przyszłości!

Blanka Kubicka

Nasza działalność została również zauważona przez lokalne media. Można obejrzeć migawkę z akcji pod adresem: WTK PLAY