Trybunalska 17/25 Poznań

KASZTANOWY LUDZIK ZE ZŁAMANĄ RĘKĄ I CHOINKA ZAKUTA W PAPIEROWY ŁAŃCUCH – czyli o wydarzeniach w świetlicy

W minionym semestrze dzieci w świetlicy z zapałem przygotowywały prace plastyczne z darów jesieni m. in. kasztanowe ludziki, zwierzęta dziwadła kukurydziane stwory. Wykonane z papieru pingwiny, Mikołaje i bałwanki nawiązywały do tematyki zimowej. Uczniowie wykonywali również prace o tematyce patriotycznej z okazji święta 11 Listopada. Wszystkie dzieła stanowiły dekorację świetlicy. Wykonywane były prace na konkurs pt. „Złota Polska Jesień”, w którym pierwsze miejsce zdobył Wiktor Stadnik. Natomiast w Międzyświetlicowym konkursie plastycznym pt. „Kartki świąteczne i noworoczne z tekstem życzeń” I miejsce zdobyła Kornelia Biedak, a wyróżnienie otrzymała Gabrysia Psyk.

W okresie bożonarodzeniowym dzieci z pełnym zaangażowaniem przygotowywały wspólnie z wychowawcami dekoracje świąteczne na kiermasz, na którym mogły sprzedawać swoje wyroby, ucząc się przy tym przedsiębiorczości. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem zabrali się do wykonania długiego łańcucha oraz ozdób na choinkę, sprezentowaną przez Nadleśnictwo Pniewy.

Nauczyciele świetlicowi w ramach profilaktyki przeprowadzili między innymi pogadanki o zdrowym odżywianiu oraz o prawach dziecka.
Dzieci, które swoją postawą dają przykład innym kolegom i koleżankom, co miesiąc nagradzane są tytułem „Super Świetlik”.

Podczas zajęć uczniowie świetlicy mogli również poznać otaczający nas świat w skali mikro, a także samodzielnie wykonywać doświadczenia prowadzone w ramach kółka przyrodniczego.

Ewelina Budych – Tomkowiak

« z 2 »

Related Posts