Trybunalska 17/25 Poznań

Wycieczka na Tor Poznań

Uczniowie klas IV 1.10.2021r wzięli udział w wycieczce na Tor Poznań przygotowanej przez Komendę Wojewódzką – Wydział Ruchu Drogowego. Dzieci miały okazję wysłuchać pogadanki o służbie i pasji motoryzacyjnej znanego rajdowca pana P. Kaźmierczaka, przypomniane zostały im zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze rowerem czy hulajnogą oraz konieczność posiadania kasku.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia i wejścia do dwóch samochodów wyścigowych oraz porozmawianie z rajdowym Mistrzem Polski. Atrakcją było mierzenie „głośności” klasy. Pomiar wykazał, że najgłośniej krzyczała klasa 4c – 128 decybeli!
Ponieważ tego dnia odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski, wszyscy z zaciekawieniem kibicowali rajdowcom na torze wyścigowym.
Dzieciom szczególnie podobała się zabawa z goglami, tzw. zmęczeniówkami. Uświadomili sobie, że gdy są zmęczeni, niewiele się mogą nauczyć.
Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał książeczki z przepisami ruchu drogowego – karty rowerowej z WORD oraz maskotki odblaskowe.

Za wycieczkę serdecznie Policji dziękujemy ?