Trybunalska 17/25 Poznań

Wielkanocny poranek z poezją

„Wielkanocny poranek z poezją” uczniów z SP74 oraz Szkoły Polskiej w Mediolanie

W wiosennym i  świątecznym nastroju uczniowie i nauczyciele z obu szkół spotkali się ponownie, aby wymienić informacje na temat polskich i włoskich tradycji Wielkanocnych.

W czasie wspólnej lekcji Makary – nasz uczeń z klasy 4c przedstawił prezentację o potrawach, które goszczą na świątecznym stole.

Następnie uczniowie z klasy 8c (Emilka, Wiktoria, Marianna i Tomek) opowiedzieli o wielkanocnych obyczajach,  charakterystycznych dla różnych regionów Polski.

W dalszej kolejności uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły w Mediolanie przedstawili, w jaki sposób okres świąteczny spędzają włoskie rodziny. Nie zabrakło również przepisów i zdjęć tradycyjnych potraw z północnego regionu Włoch.

Na zakończenie uczniowie przeczytali autorskie wiersze i życzenia o wiosennej i świątecznej tematyce. Kreatywność „młodych poetów” zachwyciła wszystkich uczestników spotkania.

Korzystając z okazji jeszcze raz życzymy całej społeczności Szkoły Polskiej im. Mikołaja Kopernika w Mediolanie szczęśliwych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.  Mocy radości i wiosennego optymizmu każdego dnia oraz pięknych chwil spędzonych przy rodzinnym stole.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Agnieszka Czereśniowska
Mateusz Zachciał

« z 2 »