Trybunalska 17/25 Poznań

V MIEJSKI KONKURS „NIE BÓJMY SIĘ RATOWAĆ”

24 kwietnia w naszej szkole odbyła się V edycja Miejskiego Konkursu „Nie bójmy się ratować” pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Prezydenta Miasta Poznania, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji i Radia Poznań. Do konkursu zgłosiły się dzieci z okolicznych przedszkoli i uczniowie poznańskich szkół podstawowych. Konkurs miał charakter drużynowy i był rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych. Uczestnicy wzięli udział w dwuetapowych zmaganiach: teoretycznych i praktycznych (pozoracji wypadku). W jury zasiedli studenci trzeciego roku Ratownictwa Medycznego Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji oraz harcerze – instruktorzy Hufca Poznań Śródmieście 7. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wiedzy i przygotowania uczestników.

Serdecznie gratulujemy!!!

I miejsce w kategorii przedszkoli zajęła drużyna z Przedszkola nr 47,
I miejsce w kategorii klas I – III zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7,
I miejsce w kategorii klas IV – V zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 74,
I miejsce w kategorii klas VI – VII zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 88.

Podczas konkursu uczestnicy mogli zintegrować się na placu zabaw i pobawić w miasteczku rowerowym, pod czujnym okiem funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W szkolnej stołówce czekała pyszna grochówka, zasponsorowana przez szkolny catering Anna Buksa „Mała Gastronomia”, a przedstawiciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypomniał, podczas krótkiej prelekcji, jak bezpiecznie zachować się na obszarach wodnych.

Dziękujemy uczestnikom: dzieciom z Przedszkola nr 70 „Słoneczna Chatka”, Przedszkola nr 40 „Poznańskie Koziołki”, Przedszkola nr 47, uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 4, 7, 9, 69, 74, 78, 88, 90 oraz sponsorowi głównych nagród – Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego.

Jolanta Czereśniowska

« z 2 »