Trybunalska 17/25 Poznań

„Miejscy Przyrodnicy z 4a”

Uczniowie klasy 4a uczestniczyli w projekcie „Zostań Miejskim Przyrodnikiem 2019 – dzikie zapylacze, mrówki i ptaki” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju. Warsztaty realizowane były na terenie szkoły, częściowo na lekcjach przyrody przez doświadczonych edukatorów Stowarzyszenia w zakresie edukacji ekologicznej.

W ramach projektu zostało przeprowadzonych 5 modułów zajęć. Uczyliśmy się rozpoznawać ptaki oraz ich rolę i znaczenie. Poznawaliśmy, jak chronić ptaki w mieście, udzielać pomocy rannym ptakom oraz do jakich placówek i instytucji zwrócić się w razie potrzeby o pomoc. Mieliśmy okazję obejrzeć budki pokazowe i zgłębiać wiedzę na temat właściwego  dokarmiania ptaków. Obejrzeliśmy owady i mrówki oraz dowiedzieliśmy się, jakie jest znaczenie tych małych mieszkańców miast.

W ramach projektu klasa przystąpiła do konkursu plastycznego „Miejski Przyrodnik – pszczoły i inne dzikie zapylacze”. Zwycięskie prace zostały nagrodzone grami planszowymi i książkami.

Szkoła dodatkowo uzyskała zapas karmy dla ptaków do samodzielnego dokarmiania i nasiona roślin miododajnych do wysiania wiosną w ogródku szkolnym.

Edyta Utnicka