Trybunalska 17/25 Poznań

Geometria w sztuce, sztuka w geometrii

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas czwartych oraz piątych biorą udział w projekcie edukacyjnym z matematyki „Geometria w sztuce, sztuka w geometrii”. Głównym celem projektu jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy na temat figur geometrycznych, rozwijanie wyobraźni geometrycznych, popularyzacja matematyki i sztuki, a także uświadamianie uczniów i pokazanie im, jak szerokie zastosowanie w praktyce ma geometria.

Uczniowie we współpracy z nauczycielami plastyki tworzyli kolorową mozaikę z osią symetrii oraz środkiem symetrii w roli głównej, wykorzystując przy tym figury geometryczne. W miesiącu grudniu przyszła pora na choinkę i geometryczne bombki z papieru. Dzieci zapoznały się z siatkami brył, a powstałe prace geometryczne zawisły na szkolnej choince.

Nowy Rok 2023 klasy czwarte i piąte rozpoczęły w matematyczno-snapologicznej odsłonie. Snapologia (orgiami z pasków papieru) okazała się czymś nowym, bardzo ciekawym, co przyczyniło się do większego zainteresowania i wykonania prac tą techniką.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, a efekty możemy zauważyć w wykonywanych pracach. Wszystkie prace realizowane są z jak największą starannością. Autorzy prac wykazują się swoją pomysłowością, kreatywnością, a także zdolnościami manualnymi. Każdy nowy miesiąc daje możliwość wykonania nowej pracy, na którą uczniowie czekają z wielką niecierpliwością.

Nauczyciele matematyki
Katarzyna Kania, Olga Kapała, Natalia Kołoch