Trybunalska 17/25 Poznań

Włosko-polskie spotkanie online

W minioną sobotę miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie z klas 4 i 6 z  polskiej szkoły w Mediolanie oraz nasi uczniowie z klas 7c i 8c wzięli udział we wspólnym spotkaniu. Obie szkoły łączy nie tylko to, że uczęszczają do nich wspaniali, zaangażowani i niezwykle uzdolnieni uczniowie, ale również wspólny patron: Mikołaj Kopernik. A po wspólnej lekcji, która trwała niespełna dwie godziny, okazało się, że łączy nas również wiele pasji i zainteresowań 🙂

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od powitania wszystkich obecnych. We wspólnej lekcji wzięło udział 47 uczestników. Uczniom towarzyszyli nauczyciele oraz dyrekcja z obu szkół.

Następnie uczniowie wymienili się informacjami oraz ciekawostkami, które wcześniej samodzielnie przygotowali. Dowiedzieliśmy się wielu fascynujących informacji o Mediolanie, śladach polskiej kultury i historii w tym mieście, odbyliśmy podróż po włoskiej kuchni, motoryzacji, sporcie i poznaliśmy włoskie słówka, które w tłumaczeniu, wbrew pozorom,  oznaczają zupełnie coś innego 🙂

Nie ma lepszej formy nauki, niż wzajemna wymiana doświadczeń, wspólna rozmowa i dzielenie się wiedzą, zwłaszcza samodzielnie przygotowanymi informacjami. Dowodem na to są uśmiechy i reakcje uczniów, którym bardzo podobała się lekcja.

Dla uczniów z Mediolanu był to ostatni dzień nauki w polskiej szkole. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy odbyć wspólną lekcję i już nie możemy doczekać się następnej.

Mateusz Zachciał