Trybunalska 17/25 Poznań

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 74 w Klubie Seniora

Majowe święta w Polsce to doskonała okazja do spotkań z historią. Zazwyczaj to babcie i dziadkowie opowiadają najmłodszym, jak to dawniej bywało. Tym razem było inaczej…

7 maja br., na zaproszenie Przewodniczącego Koła Emerytów nr 66 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Pana Bogdana Jęczkowskiego, grupa uczniów SP 74 odwiedziła Klub Seniora “Kopernik”, działający na terenie Osiedla Grunwald Południe. Gromada uczniów klasy 6b zagościła w progach sympatycznej placówki, by przypomnieć, jak ważne są dla nas, Polaków, święta takie jak rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Występ podzielony był na trzy części: pierwsza przybliżała fakty związane z uchwaleniem Konstytucji, druga miała formę konkursową: zgromadzeni
na widowni seniorzy odgadywali tytuły piosenek i pieśni patriotycznych, które wspólnie odśpiewano. Na zakończenie wykonano razem jeszcze kilka innych utworów żołnierskich.

Wizyta spotkała się z ogromną życzliwością i uznaniem dla talentu szóstoklasistów ze strony Klubowiczów. Podziw był zresztą obopólny: seniorzy zdobyli serca uczniów znajomością pieśni i umiejętnością rozwiązywania zagadek. Po części artystycznej artyści rozdali zgromadzonym na widowni gościom babeczki, a sami zostali nagrodzeni torbą cukierków!

To nasza pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w Klubie Seniora!

Blanka Kubicka