Trybunalska 17/25 Poznań

SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE: HISTORIA BOŻEGO NARODZENIA

Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny…
czas radości, refleksji, serdecznych spotkań…

W oczekiwaniu na święta, w piątek  21.12.2018 r.,  po wigiliach klasowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu „Historia Bożego Narodzenia”. Przedstawienie wprowadziło atmosferę najpiękniejszych świąt. Przypomnieliśmy sobie sens i cel świętowania w oparciu o tradycję kolędowania.

Przedstawienie miało wyjątkowy charakter. Każda klasa musiała wcześniej przygotować wybrany element tworzący widowisko. Klasy czwarte wykreowały postacie z orszaków: europejskiego, azjatyckiego i afrykańskiego. Klasy piąte stworzyły na dzwonkach ilustracje muzyczne do owieczek i aniołów. Postacie pasterzy to role odegrane przez uczniów klasy VI b, natomiast podziwiana scenografia to dzieło VI a i VI c. Muzyczne klimaty kolęd i pastorałek stworzyli uzdolnieni uczniowie z klas IV a, c, e, V b i V c popisujący się grą na fletach prostych, poprzecznym, wiolonczeli, perkusji oraz pięknie śpiewające chóry anielskie z VI b i V d. Nie zabrakło też klas siódmych, które zaśpiewały piosenkę finałową „Płonie gwiazda na Betlejem” Katarzyny Gaertner przy akompaniamencie zespołu złożonego z nauczycieli.
W nastrój całego widowiska wprowadził nas narrator z klasy VIII b Staś Galubiński .  W rolę Anioła Gabriela wcieliła się  Ola Jarzembowska z VIII a. Nad sprzętem czuwali: Mateusz Kopaszewski VIII a i Szymon Sobota z VI b.

Przedstawienie cieszyło się takim rozgłosem, że zostało specjalnie zaprezentowane dla rodziców przed zebraniami w dniu 3 stycznia 2019 r.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom udanego występu nawiązującego swą tematyką, scenografią i atmosferą
do kończącego się okresu Świąt Bożego Narodzenia!

Danuta Warguła