Trybunalska 17/25 Poznań

Spotkanie z niezwykłym artystą – Panem Jerzym Omelczukiem.

Nasza szkoła gościła w swoich murach p. Jerzego Omelczuka, malarza, który swoim optymizmem i uprzejmością zyskał liczną rzeszę sympatyków wśród nauczycieli oraz uczniów klas siódmych i ósmych.

Artysta opowiedział o swojej pasji – malowaniu, podkreślając jak ważna jest dla niego praktykowana forma artystyczna. Liczne anegdoty, odpowiedzi na pytania uczniów stały się niesamowitą okazją do bliższego poznania historii pana Jerzego.

„Urodził się w 1957 roku w Siemiatyczach, z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Już w dzieciństwie zaczął malować ustami. Jego nauczycielami są Andrzej Grzelachowski, polski plastyk i Danuta Kaniewska. Najczęściej maluje olejem. Jako najdłużej malujący artysta z Polski, został członkiem Światowego Związku. W roku 2001 otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie „Zasłużony działacz kultury”.

Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należy od 1982 roku. Z Wydawnictwem “Amun” współpracuje od początku jego działalności – od roku 1993.”

Więcej informacji o panu Jerzym oraz galerię jego prac znajdziemy na stronie Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami „Amun”: www.amun.com.pl/Artysci/JerzyOmelczuk

Na zakończenie pani wicedyrektor Hanna Strzelecka oraz przedstawiciele klas wręczyli Artyście kwiaty i pisemne podziękowania.

„Nie ma barier, których nie można pokonać – blokady są tylko w głowie” – myślę, że ta sentencja w pełni oddaje charakter spotkania z panem Jerzym Omelczukiem.

Mateusz Zachciał