Trybunalska 17/25 Poznań

KLASA VII B Z WIZYTĄ W TEATRZE I NA POZNAŃSKIEJ CYTADELI

Dnia 18 kwietnia 2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę do teatru Scena Wspólna w Poznaniu na spektakl pod tytułem „Jeremi się ogarnia. LOL ”.

Przedstawienie opowiada historię Jeremiego, który wraz z kolegami – Maćkiem i Dżordżem, spędzają wolny czas grając w gry komputerowe i czatując. Kiedy u Maćka wykryto poważną chorobę, Jeremi wraz z Dżordżem i Sonią (koleżanką ze starszej klasy) postanawiają zorganizować koncert dla chorego kolegi. Jeremi w imię przyjaźni musi pokonać nieśmiałość oraz niechęć do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi w realnym świecie. Czego jednak nie robi się dla przyjaciela.

Po spektaklu, pod opieką p. Mateusza Zachciała i p. Krzysztofa Kaźmierskiego udaliśmy na spacer po Parku Cytadela. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przy rzeźbie Magdaleny Abakanowicz pod tytułem „Nierozpoznani”. Składa się ona ze 112, wysokich na ponad dwa metry figur ukazujących sylwetki ludzi bez głów skierowanych w różne strony. Następnie poszliśmy pod Pomnik Bohaterów znajdujący się przy stoku Cytadeli. Pomnik ma 23 metry wysokości i upamiętnia żołnierzy Armii Czerwonej poległych w walkach o Poznań w 1945 roku. Na koniec udaliśmy się do kawiarni na słodką przekąskę.

Maja Adasza

Related Posts