Trybunalska 17/25 Poznań

FESTIWAL TECHNOLOGICZNY W RAMACH PROGRAMU SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA.

W związku z wygraną w programie Szkoła Małego Inżyniera, Fundacja Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera wraz z Volkswagen Poznań zorganizowała w naszej szkole jednodniowy festiwal nauki.

Zaproponowano niezwykłe stanowiska edukacyjne oraz warsztaty z zakresu robotyki i programowania dla wszystkich uczniów szkoły.

Zaczęło się od ciekawych pokazów i eksperymentów z ciekłym azotem i z ogniem. Najmłodsi mogli przekonać się ile balonów zmieści się w małym kartoniku. Ci co wolą komputery przekonali się, jak można sterować komputerem za pomocą…owoców. Dla fanów sportowej rywalizacji – zawody robotów sumo, w których uczniowie sterując robotami starali się wypchnąć przeciwnika poza ring. Dodatkowo pokaz możliwości drukarek 3D, wystawa nowoczesnych technologii i wiele innych. Podczas warsztatów z robotyki uczniowie dowiedzieli się z czego składa się robot, jak jest zbudowany, do czego służą poszczególne czujniki oraz samodzielnie zaprogramowali robota podążającego za czarno-białą linią. Do przeprowadzenia zajęć z zakresu programowania zostało wykorzystane innowacyjne środowisko programistyczne – SCRATCH. Na zajęciach uczniowie wykonali z pomocą instruktorów samodzielnie prostą grę związaną z samochodami.

Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci!

Hanna Strzelecka

« z 2 »