Trybunalska 17/25 Poznań

2021.07.16 Półkolonie w SP74 – 2021

Wakacyjne półkolonie w Szkole Podstawowej nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu

W minionym tygodniu chętni uczniowie z klas I-III wzięli udział w wakacyjnej półkolonii, która była organizowana w naszej szkole. Każdy dzień był pełen różnorodnych atrakcji, zabawy, nauki, nowych wyzwań a przede wszystkim aktywnego wypoczynku. Uczniowie wzięli udział w wielu wycieczkach i warsztatach organizowanych przez wychowawców.

Pierwszego dnia półkolonii na uczestników czekały  zajęcia z robotyki, warsztaty plastyczne oraz konkurencje sportowe.

Drugiego dnia wybraliśmy się na otwarty basen w Parku Kasprowicza. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa nasi mali uczestnicy mogli skorzystać z płytkiego basenu oraz zjeżdżalni.

Trzeciego dnia uczniowie wzięli udział w wyjątkowych zajęciach na Starym Rynku w Poznaniu. Wcielili się w role detektywów. Wraz z Panią Przewodnik odkrywali tajemnice Ratusza, Fary oraz Zamku Przemysła. Następnie wszyscy wyruszyli na przejażdżkę poznańską Bimbą. W niej czekała na nas Pani Konduktor, która zabrała uczniów w niesamowitą podróż po znanym-nieznanym Poznaniu.

Czwartego dnia (podobnie jak pierwszego) również odbył się szereg zajęć i warsztatów dla uczestników półkolonii. Nasi uczniowie uczyli się programowania i obsługi różnych robotów m.in. Dash. Na zajęciach plastycznych i  manualnych wykonywali przeróżne prace m.in.  malowali ulubione zwierzaki z odcisku własnej dłoni oraz własnoręcznie wykonywali breloczki z kolorowych sznurków i koralików. Na koniec sportowa rywalizacja drużyn dostarczyła wielu emocji. Uczniowie w zespołach mogli zmierzyć się z różnymi konkurencjami z wykorzystaniem sprzętu sportowego.

Ostatniego dnia półkolonii nadszedł czas podsumowań i refleksji. Zanim jednak pożegnaliśmy naszych małych uczestników i wręczyliśmy im dyplomy oraz upominki, wybraliśmy się do lasku marcelińskiego, w którym odbyły się zabawy  integracyjne oraz quizy.

Podsumowując, wszyscy spędzili czas aktywnie i twórczo. Na pewno był to niezapomniany czas pełen atrakcji i uśmiechu na twarzy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Agnieszka Czereśniowska
Danuta Warguła
Mateusz Zachciał